NPC Skadia
Regulamin
Przewodnik
Wizerunki
Rasy
Grupy
Kostka
Sklep
Nieobecności
Kto zagra?
Wezwij MG
Pytania
Forumowa Wiki
Zamówienia

Share | 
 

 

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

avatar

Rola / pozycja :
Główny Administrator

Wiek :
Nie dotyczy

Multikonto :
Nie dotyczy

PisanieTemat: NPC Skadia   Czw Maj 11, 2017 6:00 pm

Skadi


WIEK POSTACI (data urodzenia): 1274 lat (30 ludzkich) (urodzona w 743 roku)
RASA: Wampir
DATA SPOKREWNIENIA: 773 rok
RODZIC: biologiczny syn Babushki1/5

1. 1333 rok - spokrewnienie Silli Harviala

PREFEROWANE SPOKREWNIENIA:
Skadia to połączenie charakterów Nadieżdy i Vladimira. Ostra kobitka z gołębim sercem. Potrafi solidnie komuś przygrzmocić i to nawet kilkukrotnie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Warto jednak pamiętać, że nie jest tak mocno narwana jak mogłoby się wydawać. W normalnych okolicznościach przypomina bardziej ostoję spokoju przemieszaną z domieszką mrukowatości i kolorów tęczy, choć podkreślę raz jeszcze. Nie da sobie w kaszę dmuchać.
Preferowane spokrewnienia? Tak naprawdę ciężko powiedzieć. Wampirzyca niewątpliwie musiała wpierw ujrzeć w kimś potencjał, aby zechcieć go spokrewnić, coś, co utwierdziłoby ją w przekonaniu, że potencjalny syn czy córka da sobie radę. Innymi słowy; w przeciwieństwie do Nadieżdy, Skadi nie spokrewniała z poczucia litości, a już na pewno nie spokrewniała ofiar losu.

1. 743 n.e – Skadi przychodzi na świat. Jest córką jednego z wojów z Waregowej starszyzny plemiennej. Ma spore rodzeństwo, jest właściwie w środku stawki.

2. 744 – 759 – jej wychowanie wygląda tak jak wychowanie każdej kobiety w ich plemieniu. Uczy się gospodarowania domem, gotowania, przygotowywania ciuchów, jakichś tam drobnych rzeczy z zakresu rzemiosła. Zgodnie z tradycją jej ojciec w tym czasie poszukuje dla niej odpowiedniego małżonka.

3. 760 – w wieku 17 lat Skadi wychodzi za mąż za najlepszego woja młodego pokolenia.

4. 761 – 767 – Życie rodzinne Skadi i jej męża – wiedzie im się całkiem miło, z ich związku rodzi się cała szóstka dzieci.
a. 764 – Skadi dowiaduje się, że jej ojciec zaginął w trakcie wyprawy na Ruś Nowogrodzką.

5. 768 – Mąż Skadi wjeżdża z innymi wojami w celu ponownej pacyfikacji Rusi Nowogrodzkiej.
a. Dowiaduje się, że także on poniósł śmierć z rąk Rusinów.

6. 769 – 771 – Odchowuje dzieci oraz przygotowuje się do własnej wyprawy. Przez cały ten czas rośnie w niej zemsta. Chce pomścić stratę swoich najbliższych – ojca i męża. Postanawia wyruszyć z kolejną wyprawą Waregów na Ruś, co zresztą czyni.

7. 772 rok:
a. W trakcie wyprawy Skadi uczy się mniej-więcej tego, jak powinno się walczyć. Co prawda jej współbracia traktują ją mocno pobłażliwie, do momentu gdy sama zabija niedźwiedzia na terenie dzisiejszej Estonii (hehe).
b. Po drodze do Nowogrodu jej skład zostaje napadnięty przez grupę tubylców. Skadi zostaje ranna i traci przytomność. Budzi się parę dni później w chacie pustelnika, w której jest zbyt dużo osób, by można było ją nazwać jednak pustelniczą. Poza Skadi, znajdowała się tam jeszcze czwórka osób. Wszyscy byli wampirami, o czym dowiedziała się niedługo po obudzeniu.
c. Czwórką wampirów była – świeżo przemienieni Nadieżda i Vladimir, stwórca Skadi oraz matka wampirów rosyjskich.
d. Przebywa w chatce parę dni – odkrywają przed nią świat wampirzy, okazuje się, że to Nadieżda nalegała, by nie zostawiać jej samej, podobno reszta jej ekipy po prostu nie żyła. Stwórcy Skadi zaimponowała wola życia kobiety – według tamtejszej wiedzy medycznej powinna nie żyć, mimo to, jej rany goiły się całkiem dobrze.
e. Ostatecznie po trzech miesiącach Skadi, wraz ze swoim stwórcą, wracają do jej wioski. Odgrywają małżeństwo i opiekują się dziećmi Skadi.

8. 773 – Po roku fikcji z małżeństwem, Skadi zostaje przemieniona. Przenosi się wraz z dziećmi poza główne siedlisko Waregów. Jej dzieci wiedzą o tym, że Skadi i ich „ojciec” nie są ludźmi. Nie wiedzą jednak, czym są konkretnie.

9. 774 – 783 – Odchowuje dzieci, jednocześnie nie mieszając się w to, co dzieje się u Waregów.

10. 783 – 863 - W 783 roku opuszcza siedliska swego plemienia. Wraz ze swoim wampirzym ojcem ruszają w wędrówkę po świecie, wraz z innymi plemionami Wikingów.
a. 862 – dowiaduje się o wygnaniu Waregów z okolic Nowogrodu. Wzburzona tymi wieściami widzi szansę na zemstę za stratę swoich najbliższych, powracają do Waregów.

11. 863 – Wraz z Rurykiem ponownie opanowują ziemie nowogrodzkie, następnie bierze udział w relokacji stolicy z Nowogrodu do Kijowa.

12. 864 – 1112 – Skadi mści się, co pięć lat wracając na ziemie ruskie, by zabijać mężczyzn w kwiecie wieku. Zawsze liczba ofiar równa jest pięćdziesięciu. Przy okazji z daleka obserwuje swoich potomków, podróżując za nimi tak naprawdę po całej Skandynawii. Od Islandii, przez Danię, Norwegię, Szwecję i Finlandię.

13. 1113 – Ginie stworzyciel Skadii. W tym roku także odbywają się pierwsze, początkowo nieudane, spokrewnienia.

14. 1113 – 1279 – zajmuje się dziećmi, nadal podróżując po Skandynawii.

15. 1280 – podczas kolejnej wyprawy na Ruś, odnajduje znanych jej wcześniej Vladimira i Nadieżdę. Opowiadają jej o tym, że także ich rodzicielka zaginęła oraz przekazują informację od Negrui odnośnie Lilith i istnienia innych niż oni wampirów.

16. 1281 – 1545 – zajmuje się swoimi kolejnymi dziećmi, trzymając je praktycznie wszystkie przy sobie przez cały czas. Znika dopiero w roku 1545, początkowo jej dzieci myślą, że dzieje się tak ze względu na kolejną wyprawę na Ruś, niestety się mylą.

Skadi ginie z rąk łowców podczas buntu wilkołaków.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ☦ Rozkoszuj się ciszą ☦ :: Dział postaci :: NPC :: Protoplaści :: Wampiry-
Skocz do: