NPC Nergüi
Regulamin
Przewodnik
Wizerunki
Rasy
Grupy
Kostka
Sklep
Nieobecności
Kto zagra?
Wezwij MG
Pytania
Forumowa Wiki
Zamówienia

Share | 
 

 

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

avatar

Rola / pozycja :
Główny Administrator

Wiek :
Nie dotyczy

Multikonto :
Nie dotyczy

PisanieTemat: NPC Nergüi   Czw Maj 11, 2017 5:19 pm

Nergüi


WIEK POSTACI (data urodzenia): 2210 lat (25 ludzkie) (urodzona w 193 p.n.e)
RASA: Wampir
DATA SPOKREWNIENIA: 169 p.n.e
RODZIC: generał Di Xin2/5

1. 1332 rok - spokrewnienie Shirai
2. 1425 rok - spokrewnienie Yin Xue Shen
3. 1443 rok - spokrewnienie Zeami

PREFEROWANE SPOKREWNIENIA:
Bez wątpienia wybitna wojowniczka. Wychowana wśród wojowniczego ludu wyrobiła w sobie wiele niezbędnych instynktów, dzięki którym przetrwała wiele lat, zarówno jako człowiek, jak i wampir. Niewolnictwo odcisnęło mocne piętno, stąd prócz stalowego serca, Nergui nie obce jest współczucie. Heh, chyba stąd się wzięły te wszystkie spokrewnienia nieszczęsnych dusz o błękitnej krwi. Kto wie…
Preferowane spokrewnienia? Każdy kto choć trochę zna pojęcie honoru. Ten odgrywał istotną rolę dla wojowniczki. Zaś preferencje dotyczące płci; brak. Liczyło się jedynie posłuszeństwo wobec rodzica w zamian za solidną szkołę życia, odpowiedzialną ma się rozumieć, oraz stosunkowo luźne lejce smyczy. Nergui nie miewała w zwyczaju na siłę trzymać przy sobie swoich dzieciaków, aczkolwiek nie stroniła od srogiego wymierzenia kary, jeśli uznała działania któregokolwiek z potomków za niestosowne.

1. Wiosna 193 p.n.e – Nergüi przychodzi na świat jako córka przywódcy Xiongnu Jiyu (Laoshang Chanyu) i jego żony, chińskiej księżniczki Luyuan z dynastii Han.

2. 193 – 188 p.n.e – przebywa wśród ludu Xiongnu, gdzie jest pod opieką swojego ojca. Z matką nie ma żadnego kontaktu, wychowuje się jako mongolska księżniczka. Od małego towarzyszy ojcu w wyprawach, jest praktycznie obok przez cały możliwy czas.

3. 188 – 178 p.n.e. – jako, że jej rodzeństwo nie dożyło wieku pięciu lat, zostaje wybrana (coś jak viviente rege) na przywódcę swego ludu, w razie ewentualnej śmierci własnego ojca. Odbiera wychowanie typowo chłopięce – jazda konna, tropienie z sokołem, walka z wszelakiego rodzaju bronią.

4. 177 p.n.e. – staje się pierwszą kobietą-dowódcą armii. W tym czasie jej ojciec stara się ugruntować jej pozycję jako przyszłej władczyni, wbrew przyjętym zasadom plemiennym, które zakładały dziedziczenie jedynie dorosłych synów.

5. 174 – 173 p.n.e. – w trakcie walk pomiędzy Xiongnu a Yuezhi udaje jej się wygrać znakomitą część bitew, jednakże oddział przez nią dowodzony zostaje otoczony, w wyniku czego sama Nergüi zostaje wzięta do niewoli. Rozpoczyna się jej eksodus z ziem Xiongnu.
a. 173 p.n.e. – wojska Yuezhi natrafiają na wracających z wyprawy żołdaków z dynastii Han. Przejmują oni więźniów, w tym Nergüi i jadą do Chin, dokładniej do stolicy – Chang’an (obecnie Xi’an).

6. 172 p.n.e. – następuje pierwsze spotkanie matki z córką. Luyuan jest jednak żoną innego mężczyzny, o epizodzie z Xiongnu nie chce pamiętać. Nie przedstawia więc prawdy swojej córce, chociaż namawia męża, by ta pełniła rolę strażnika przy budowie Wielkiego Muru Chińskiego.

7. 172 – 169 p.n.e. – chcąc nie chcąc staje się w pewnym sensie podwójnym szpiegiem. Ludzie Xiongnu rozpoznają ją, pomimo lat, które upłynęły od jej zaginięcia. Sprawia to, że Nergüi czuje się w obowiązku pomóc swoim pobratymcom w atakach na północną granicę i wskazuje im często, które partie muru nie są danego dnia odpowiednio chronione, w zamian za paru zakładników.

8. 169 p.n.e.
a. festiwal wiosenny w Chang’an. Okazuje się, że jej własny dowódca wiedział o jej połączeniach zarówno z dworem Han, jak i plemieniem Xiongnu. Okazuje się, że na Nergüi, posługującej się już od czasu pierwszego pobytu w Chang’an imieniem Xia, szykuje się zamach. Dowódca obiecuje jej jednak, że jeżeli zależy jej na honorze wojownika i ewentualnej śmierci w walce, tak faktycznie może się wydarzyć, pod warunkiem, że będzie mu wiernie służyć. W tamtym momencie nie wie jeszcze, że oznacza to umowę familiancką, która trwa do faktycznego momentu zamachu.
b. Końcówka lipca – syn cesarza Wen, Liu Qi, jej własny kuzyn, dowodzi wojskami, które mają na celu zabicie Nergüi ze względu na zdradę. Walki trwają do nocy, wtedy pojawiają się wojska jej dowódcy-opiekuna, bezpośredniego syna Lilith. Liu Qi ucieka z niewielkim oddziałem, reszta ginie. Jednakże nie od miecza, a w wyniku głodu świeżo przemienionej wampirzycy – wtedy właśnie Nergüi staje się prawowitą wnuczką Lilith.

9. 168 p.n.e. – 25 n.e. – Nergüi uczy się wampirzego życia z ojcem. Żyją jako wyrzutki, poza prawem, napadając na wioski i od czasu do czasu siejąc zamęt wśród koczowniczych plemion Mongolskich. Za swoją siedzibę mają Pustynię Gobi. W międzyczasie wybierają się na wiele podróży – po półwyspie Koreańskim, zjawiają się w Japonii, odwiedzają także kraje Azji Południowo-Wschodniej.

10. 24 – 220 n.e. – przybywają do Luoyang, gdzie wspierają wschodnią odnogę dynastii Han. Przebywają tam, z pewnymi przerwami i pod różnymi aliasami, przez prawie 200 lat.
a. 33 n.e. – Nergüi i jej ojciec dowiadują się o zniknięciu Lilith. Młoda wampirzyca po raz pierwszy odkrywa tajemnice swojego pochodzenia i ma okazję spotkać swoją „ciotkę”, która przekazała jej ojcu taką właśnie wiadomość.

11. 221 – 1278 – Nergüi żyje na swój własny rachunek. Czas spędza na wojaczce, wspierając praktycznie wszystko i wszystkich, byleby hajs się zgadzał. Jest świadkiem powstawania i upadku nowych dynastii. Spokrewnia w tym czasie, jednakże jej dzieci nie przeżywają więcej niż 1000 lat.
a. 1278 – zaniepokojona brakiem sygnałów od ojca, odwiedza ponownie Pustynię Gobi. Wszystko, co tam zastaje sugeruje jej, że ojciec, podobnie jak babcia Lilith, zniknął.
b. Przekazuje tę wiedzę swoim najstarszym dzieciom, następnie wyrusza na poszukiwania „ciotki”, która przekazała jej wiadomość o Lilith.
c. Poszukiwania zawodzą ją do Rosji, z tego też tytułu zna Vladimira i Nadieżdę. Nie dowiaduje się jednak niczego większego niż to, że ich matka również zniknęła.
d) Po nieudanych poszukiwaniach wraca do Azji.

13. 1279 – ???? – wraca do Azji, do swoich dzieci. Jest to okres spokrewnień. Sowicie zajmuje się swoimi dziećmi, uczy je i sporo podróżuje, dzieli się również historią o wampiryzmie, a także przekazuje informacje ze wszystkich swoich dotychczasowych poszukiwań.
a. Dowiaduje się od Rosjan o obłąkanym mędrcu, co ponoć odnalazł Lilith.

14. 1545 – wyrusza na spotkanie ze swoimi dziećmi, które ma się odbyć na terenie Włoch i słuch o niej ginie.

Obecnie Nergüi uznana jest za zaginioną.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ☦ Rozkoszuj się ciszą ☦ :: Dział postaci :: NPC :: Protoplaści :: Wampiry-
Skocz do: