Przewodnik
Regulamin
Przewodnik
Wizerunki
Rasy
Grupy
Kostka
Sklep
Nieobecności
Kto zagra?
Wezwij MG
Pytania
Forumowa Wiki
Zamówienia

Share | 
 

 

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

avatar

Rola / pozycja :
Główny Administrator

Wiek :
Nie dotyczy

Multikonto :
Nie dotyczy

PisanieTemat: Przewodnik   Pon Maj 08, 2017 12:49 pm


PRZEWODNIK PO FORUMWitaj drogi podróżniku. Nim rozpoczniesz grę zapoznaj się z tym przewodnikiem. Ma on na celu ułatwienie Ci zrozumienia istoty forum Into Darkness, a także samo poruszanie po nim.

1. Na początek zapoznaj się z REGULAMINEM. Znajdziesz w nim wypunktowane zasady jakie panują na forum dodatkowo podzielone na: administracja, ogólnie, konto, fabuła. Każde z nich dotyczy innego aspektu i jest warte zapoznania się z nim.

2. Z regulaminu skieruj swoje kroki do działu fabularnego. Koniecznie zajrzyj w TEN temat. Znajdziesz tam rozpiskę fabularną, a w niej: forumowe kalendarium zwane "fabułą w pigułce", spis wszystkich rozdziałów fabularnych, a także miejsce, gdzie zawarte zostały sesje dedykowane, a więc sesje dostępne na każdy aktualnie toczący się rozdział.

3. Przeczytawszy wstępną lekturę idź dalej, tym razem do działu RASY. To tutaj zastaniesz informacje dotyczące grywalnych ras, a także grup jakie obowiązują na forum. Warto zaznaczyć, iż każda rasa posiada swoje własne subforum, a w nim podzielone tematy na te dotyczące opisu oraz te odnoszące się do mechaniki. Zabieg ten został przeprowadzony w celu ułatwienia rozeznania po poszczególnych grupach ras.

4. Krok czwarty i wbrew pozorom wcale nie taki straszny. Jeśli nadal masz wątpliwości co do postaci spójrz TUTAJ. To nic innego jak poszukiwania spisane przez innych użytkowników. Kto wie? Może znajdziesz tutaj inspirację do stworzenia postaci?

5. Czas najwyższy zabrać się za kreację. Wpierw dokonaj REZERWACJI, a także sprawdź czy wygląd, który pragniesz sobie zarezerwować jest wolny. Po wszystkim przyszła pora na stworzenie karty postaci.
W tym celu przygotowaliśmy wzór wszystkich przydatnych kodów wraz z opisami, które znajdziesz TUTAJ. Należy pamiętać, że obowiązkiem każdego gracza jest;

- stworzenie karty postaci.
- stworzenie informatora.
- stworzenie korespondencji.
- uzupełnienie profilu gracza po akceptacji karty postaci o trzy powyższe punkty.

PS. Nie zapomnij jeszcze wejść w subforum NPC'ów. Znajdziesz tam ich opis wraz z kalendarium oraz drzewo, które pomogą Ci w ustaleniu rodzica Twojej postaci.

6. Jesteś już coraz bliżej końca. Jeśli już uda Ci się stworzyć postać możesz odwiedzić następujące tematy:

- WEZWIJ MG - w tym temacie możesz wezwać sobie MG, który z całą pewnością urozmaici Ci rozgrywkę na forum.
- KTO ZAGRA - w tym temacie możesz spróbować szczęścia i wyszukać innego gracza. Napisz PW i razem podbijcie świat!

7. Jeśli nadal masz pytania KONIECZNIE napisz PW do kogokolwiek z Administracji. Na pewno Ci pomożemy!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar

Rola / pozycja :
Główny Administrator

Wiek :
Nie dotyczy

Multikonto :
Nie dotyczy

PisanieTemat: Re: Przewodnik   Sro Sie 23, 2017 9:51 am


PRZEWODNIK PO FORUM 2Nim opuścisz progi tego tematu zapoznaj się z czymś jeszcze!
Widzisz panel boczny w lewym rogu strony? Kliknij na niego, a otrzymasz dostęp do wielu istotnych tematów organizacyjnych i nie tylko. Poniżej znajdziesz dokładny opis co do poszczególnych kategorii małego cudeńka, które z pewnością ułatwi twoją wędrówkę po forum.

1. Pierwsza kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: regulaminu - znajdziesz w nim spis wszystkich zasad jakie obowiązują na forum.

2. Druga kategoria z panelu bocznego skieruje cię właśnie tutaj, a więc do: przewodnika - znajdziesz w nim szczegółowy opis stawiania pierwszych kroków na forum.

3. Trzecia kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: wizerunków i rezerwacji - dokonasz tutaj rezerwacji wybranego wizerunku, a także znajdziesz listę zajętych wizerunków już zajętych.

4. Czwarta kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: ras - znajdziesz tam subfora z odpowiednio podzielonymi opisami, a w nich: opisy poszczególnych ras, ich mechanikę (w tym cechy dla wilkołaków oraz wady, zalety, umiejętności dla wampirów) oraz opis wszystkich grup.

5. Piąta kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: grup - to tutaj znajdziesz szczegółowy opis poszczególnych grup dla postaci.

6. Szósta kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: kostki - koniecznie zapoznaj się z regulaminem korzystania z tego małego cudeńka. Ma ono służyć pomocy, nie zaś "zmechanizowaniu" gry, która stawia przede wszystkim na storytelling.

7. Siódma kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: sklepu - to tutaj możesz dokonać zakupów tj. wymiany punktów na cechy, umiejętności lub nagrody użytkowe.

8. Ósma kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: nieobecności - mały urlop? Brak dostępu do Internetu? Ten temat i ta kategoria są w takim razie dla ciebie!

9. Dziewiąta kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: kto zagra? - znajdziesz tam temat poświęcony poszukiwaniom osoby do gry.

10. Dziesiąta kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: wezwij MG - to tutaj możesz wystawić swoje wezwanie o potrzebę ingerencji MG.

11. Jedenasta kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: pytań - znajdziesz tam zbiór najczęściej zadawanych pytań. Zapoznaj się z nimi nim postanowisz zadać nowe.

12. Dwunasta kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: wiki - jak wiadomo pytań potrafi się namnożyć setki. W tym subforum znajdziesz odpowiednio posegregowane wedle tematyki pytania oraz odpowiedzi do nich.

13. Trzynasta kategoria z panelu bocznego skieruje cię do: tematy - możesz tu składać zamówienia na tematy oraz subfora.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: ☦ Zanurz się w ciemności ☦ :: Dział organizacyjny-
Skocz do: